tavakolim

بایگانی
  • ۰
  • ۰

حسابداری و حسابداری دو وظیفه ای هستند که برای هر سازمان تجاری بسیار مهم است. به عبارت ساده تر، حسابداری مسئول ثبت تراکنش های مالی است در حالی که حسابداری مسئولیت تفسیر، طبقه بندی، تجزیه و تحلیل، گزارش و خلاصه کردن داده های مالی را بر عهده دارد.

حسابداری و حسابداری ممکن است برای یک چشم آموزش ندیده همان حرفه به نظر برسد. این به این دلیل است که هم حسابداری و هم حسابداری با داده های مالی سروکار دارند، به دانش حسابداری اولیه نیاز دارند و با استفاده از تراکنش های مالی گزارش ها را طبقه بندی و تولید می کنند. در عین حال، هر دوی این فرآیندها ذاتاً متفاوت هستند و مجموعه ای از مزایای خاص خود را دارند. برای درک تفاوت های عمده بین حسابداری و حسابداری این مقاله را بخوانید.

حسابداری در مقابل حسابداری - 8 تفاوت عمده
یک تصور اشتباه بزرگ در مورد حسابداری در مقابل حسابداری این است که هر دو یک حرفه در نظر گرفته می شوند. اگرچه به نظر می رسد بسیار شبیه به هم هستند، اما تفاوت های قابل توجهی بین این دو وجود دارد. برای حل این سردرگمی، تفاوت های حسابداری و حسابداری را در اینجا فهرست کرده ایم -

حسابداری حسابداری
تعریف
حسابداری عمدتاً به شناسایی، اندازه گیری و ثبت تراکنش های مالی مربوط می شود

حسابداری فرآیند خلاصه کردن، تفسیر و ابلاغ تراکنش های مالی است که در حساب دفتر طبقه بندی شده اند.

تصمیم گیری
مدیریت نمی تواند بر اساس داده های ارائه شده توسط حسابداری تصمیم بگیرد
بسته به داده های ارائه شده توسط حسابداران، مدیریت می تواند تصمیمات تجاری حیاتی بگیرد
هدف، واقعگرایانه
هدف از حسابداری نگهداری صحیح و سیستماتیک سوابق کلیه تراکنش های مالی است

هدف حسابداری سنجش وضعیت مالی و ارسال بیشتر اطلاعات به مقامات مربوطه است

تهیه صورتهای مالی
صورتهای مالی به عنوان بخشی از این فرآیند تهیه نمی شود
صورتهای مالی در طی فرآیند حسابداری تهیه می شود
مهارت های مورد نیاز
حسابداری نیازی به مهارت خاصی ندارد

حسابداری به دلیل ماهیت تحلیلی و پیچیده ای که دارد به مهارت های خاصی نیاز دارد

تحلیل و بررسی
فرآیند حسابداری نیازی به تحلیل ندارد
حسابداری از اطلاعات حسابداری برای تجزیه و تحلیل و تفسیر داده ها استفاده می کند و سپس آن ها را در گزارش ها جمع آوری می کند
انواع
اساساً دو نوع حسابداری وجود دارد - حسابداری تک ورودی و حسابداری دو ورودی

بخش حسابداری بودجه یک شرکت را آماده می کند و پیشنهادات وام را برنامه ریزی می کند

حسابداران و حسابداران
حسابداران موظفند در کار خود دقیق و در موضوعات مالی آگاه باشند. کار حسابداران معمولاً توسط یک حسابدار نظارت می شود
حسابداران با تجربه و تحصیلات کافی می توانند عنوان حسابدار رسمی (CPA) را کسب کنند.

تغییر چشم اندازهای حسابداری و حسابداری
حسابداری و حسابداری از زمان بسیار طولانی وجود داشته است و هر دو زمینه تغییرات زیادی در نحوه انجام عملیات داشته اند. این روند در آینده نیز به همین شکل ادامه خواهد داشت. برخی از روندهای آینده در زمینه حسابداری و حسابداری عبارتند از:

ادغام وظایف حسابداری و حسابداری
مرز بین حسابداری و حسابداری به آرامی در حال کاهش است. جالب است بدانید که با ظهور نرم افزارهای حسابداری و حسابداری، برخی از بخش های حسابداری به آرامی در حال جذب در فرآیند حسابداری است. در عین حال، نرم افزار حسابداری اکنون قادر به تولید صورت های مالی است که قبلا بخشی از فرآیند حسابداری بوده است.

حسابداری کم کم منسوخ می شود
در حالی که بیشتر مشاغل هنوز برای نگهداری دفاتر به یک حسابدار نیاز دارند، حسابداری چیزی فراتر از ورود اطلاعات، متعادل کردن دفاتر بانکی و تطبیق صورت‌های بانکی خواهد بود. این عملکردها در سال های آینده به آرامی کاهش می یابد و حتی ممکن است منسوخ شوند، زیرا اکثر وظایف توسط نرم افزار حسابداری انجام می شود.

گسترش خدمات
فن‌آوری‌های جدیدتر حسابداران و حسابداران را متقاعد کرده است که نسبت به پیشرفت‌های تکنولوژیکی باز باشند و گزینه‌های نرم‌افزاری در حال ظهور را بررسی کنند. این فرصتی است که حسابداران از طریق این تغییر و ارائه خدمات ارزش افزوده مانند پردازش حقوق و دستمزد، تطبیق کارت اعتباری و غیره با کمک جدیدترین نرم افزار از مشتریان خود حمایت کنند.

ظهور گوشی های هوشمند
کسب‌وکارهای بیشتری در حال تغییر فعالیت‌های آنلاین خود هستند، به‌ویژه که تلفن‌های هوشمند و تلفن‌های همراه به طور فزاینده‌ای بصری و به راحتی در دسترس هستند. صاحبان مشاغل می‌خواهند به داده‌ها از هر کجای دنیا در دستگاه‌های مختلف دسترسی داشته باشند و متخصصان حسابداری و حسابداری مطمئن هستند که گزارش‌های تولید شده به‌موقع به‌طور آنلاین در دسترس مشتریانشان هستند تا همیشه به آنها دسترسی داشته باشند.

خدمات کارآمدتر
شرکت های مشاوره و مشاوره با توجه به پیشرفت ابزارهای تحلیلی و افزایش خدمات حسابداری و تهیه مالیات از این فناوری ها و خدمات جدید نهایت بهره را می برند.

کارآمد و به طور قابل توجهی ارزان تر

خدمات مرتبط ما
خدمات پردازش مالیاتی خدمات پردازش مالیاتی حساب‌های دریافتنی خدمات حساب‌های دریافتنی سرویس‌های دریافتنی Quickbooks خدمات حسابداری QUICKBOOKS ACCOUNTING
راهکارهای Flatworld را برای خدمات حسابداری و حسابداری بدون دردسر انتخاب کنید
ما معتقدیم که حسابداری و حسابداری بخش بسیار مهمی از هر کسب و کاری است. Flatworld Solutions بیش از 18 سال است که در این حوزه فعالیت می کند و به چندین مشتری در سراسر جهان خدمات ارائه می دهد. تیم ما متشکل از حسابداران خبره و حرفه ای است که بهترین خدمات را در این صنعت ارائه می دهند. حسابداران و حسابداران ما با سناریوهای در حال تغییر بازار به روز شده اند و در کار بر روی ابزارها و فناوری های نوظهور مهارت دارند. با برون سپاری الزامات خود به ما، می توانید حدود 50 درصد از هزینه های خود را صرفه جویی کنید و بیشتر بر شایستگی های اصلی خود تمرکز کنید.

  • ۰۱/۰۵/۱۵
  • مهدی توکلی

شرکت حسابداری